Certifikát patrona smrčku (papírová verze)
300 Kč
Bez daně: 300 Kč
Na skladě

I v České republice najdeme místa, kde jsou smrky původními dřevinami. Vysoko, nedotčené člověkem. Hnutí DUHA již mnoho let usiluje o vyšší ochranu také těchto nejcennějších lokalit. Nově nejen v Šumavském národním parku, ale i jinde.

Projekt Česká divočina upozorňuje na nedostatek míst, kde by divoká příroda mohla žít svým vlastním životem. Území, ve kterém člověk vůbec nezasahuje, tedy nekácí, nekosí nebo jinak nehospodaří, je zoufale mále. Pouhé 0,3 % rozlohy českého území. 

V nejbližších měsících se proto pokusíme prosadit vznik nové plochy divoké přírody o rozloze více než 1 000 hektarů. Zatím máme předběžně vybráno 5 lokalit, které mají potenciál stát se v blízké době další českou divočinou. Abychom náš záměr skutečně prosadili, potřebujeme se opřít o vaši pomoc.

Staňte se symbolickým patronem smrčku a pomozte nám rozšířit území bez lidských zásahů. Území, kde by divočina mohla volně dýchat.

Certifikát je také velmi krásným dárkem. Stačí doplnit jméno člověka, kterého chcete obdarovat. Nemusíte tak darovat zbytečnosti, dejte spolu s námi prostor české divočině. Majitel na něm najde nejen poděkování, ale také informace o smrku ztepilém a projektu české divočiny. Vyrobeno z recyklovaného papíru. 

Moc děkujeme všem, co se přidávají!