Ceny

Všechny ceny v internetovém obchodě Hnutí DUHA jsou uvedeny včetně DPH.

Cena u produktů, jejichž nákup je možný pouze přes veřejnou sbírku, je složena z nákupní ceny a daru. Zákazník sám při objednávce zvolí výši daru, přičemž nákupní cena je daná prodejcem. Daná je také hodnota minimálního daru. Zákazník sám zvolí vyšší částku, pokud bude chtít darovat více.

Nákupní cena uvedena včetně DPH. Dar je od daně odproštěn podle Zákona č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách.

Objednání

Při objednávání musí zákazník uvést úplnou a platnou adresu, aktuální e-mail a telefonní číslo a zvolit způsob dopravy a platby. Potvrzením a odesláním objednávky se zákazník zavazuje k odebrání zvoleného zboží a k uhrazení příslušné částky.

Způsob platby

Při nákupu si zákazník vybere způsob platby: platbu převodem, platební kartou nebo hotovost. Při platbě převodem bude zboží odesláno až poté, co obdržíme platbu na našem účtu. Pokud platbu neobdržíme do 30 dnů od provedení objednávky, bude automaticky stornována.

Na zlevněné zboží již není možné uplatňovat další slevy, například pro dárce Hnutí DUHA nebo předplatitele 7.G.

Vyřízení objednávky

Při standardním průběhu vyřízení objednávky se zákazníky komunikujeme e-mailem, ve kterém najde tyto informace:

  • automatické potvrzení o přijetí objednávky,
  • v případě hrazení převodem – informaci o obdržení platby,
  • oznámení o předání zboží dopravci (Česká pošta, Uloženka),
  • v případě osobního odběru – informace o tom, že zboží je nachystané k odběru. Zboží je možné si vyzvednout až po obdržení této informaci emailem,
  • v případě nákupu v rámci veřejné sbírky informace o nákupní ceně a o výši daru.

Odeslání zboží

Objednávky vyřizujeme pravidelně v úterý a ve čtvrtek. Zboží je odesláno během 5 pracovních dnů po obdržení objednávky. V případě objednání zboží, které zrovna nemáme na skladě, může dojít k prodloužení lhůty až na 14 dnů. Při platbě převodem začíná běžet expediční lhůta v okamžiku připsání částky na náš účet. Prodejce se zavazuje expedovat zboží v nejkratší možné době. O stavu objednávky zákazníky průběžně informujeme e-mailem nebo telefonicky.

Na Slovensko posíláme pouze v rámci systému Uloženky, poštou zásilky neposíláme.

Forma zásilky

Zboží je odesláno zákazníkovi v recyklovaném, ale neporušeném obalu, který je uzpůsoben charakteru zboží a zabraňuje jeho poškození. Uvnitř zásilky naleznete také fakturu, která slouží jako daňový a reklamační doklad, který, jak doufáme, nebudete muset využít.

Převzetí zboží
Při převzetí zboží vždy zkontrolujte neporušenost obalu. Pokud převezmete zjevně poškozenou zásilku, musíte uplatňovat případnou reklamaci na přepravci zboží.

Vrácení zboží

Na základě zákona č. 367/2000 Sb. má zákazník právo na odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží s výjimkou audionahrávek a multimediálních CD-ROM, u kterých byl porušen obal. Zboží nesmí vykazovat známky použití, nesmí být jakkoli poškozeno, musí být vráceno včetně všech dokumentů.

Zboží lze vrátit osobně nebo poslat řádně zabaleno doporučenou zásilkou. Zásilky zaslané dobírkou nebudou převzaty. Do doporučené zásilky vložte zboží, daňový doklad, informaci zda zboží vracíte nebo reklamujete a číslo účtu, na který odešleme částku za vrácené zboží.
Zboží vrácené do 14 dnů od převzetí zásilky bude překontrolováno a následně bude vyplacena částka na číslo bankovního účtu uvedené zákazníkem v reklamační zásilce.

Záruka a reklamace

Záruka na zboží zakoupené v internetovém obchodě Hnutí DUHA se řídí platnými zákony. Standardní záruční doba je 24 měsíců, záruka se vztahuje na všechny vady omezující možnost řádného použití zboží. Záruka se však nevztahuje na opotřebování běžným užíváním.

Reklamaci můžete oznámit dvěma způsoby: 
a) e-mailem na adresu obchod@hnutiduha.cz
b) doporučeným zásilkou na adresu Hnutí DUHA, Údolní 33, 602 00 Brno

Ochrana osobních údajů

S vašimi osobními údaji nakládáme dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).

Více informací zde: http://hnutiduha.cz/informacni-memorandum

Nejsme povinni evidovat tržby v rámci elektronické evidence tržeb, jelikož tržby z benefičního obchodu splňují kriterium pro drobnou vedlejší podnikatelskou činnost, která je u veřejně prospěšných poplatníků z EET vyloučena.