Sedmá generace 2015/3
69 Kč
Bez daně: 63 Kč
Na skladě

3/2015 Memento naturae

Třetí číslo zčásti zasvěcujeme ne/chuti ke kontaktu s přírodou — mimo jiné o ní hovoříme s ekopsychologem Janem Krajhanzlem a hudebníkem Tomášem Vtípilem, sledujeme vztah mezi dětstvím v přírodě a ochranou přírody v dospělosti a zprostředkováváme zkušenost Michaely Šebetovské nebo našich čtenářek a čtenářů. V seriálech sondujeme norské šelmy, kompostování a třídění bioodpadu obcemi, včelí underground, mediatizaci nebo slovenský biomasakr. Dále přibližujeme rumunské aktivisty, iniciativu Brno blokuje, nakupování potravin v Nizozemí, novopohanský environmentalismus nebo přínos počítačových her. Dočkáte se i rozhovoru se slovenským ochranářem Jurajem Lukáčem, recenzí filmů Causa Carnivora a Night Moves nebo knih Tržní farma a Divoká příroda Prahy. 

Společensko-ekologický časopis Sedmá generace vydává Hnutí DUHA již od roku 1991. Hlavním cílem všech, kteří se na tvorbě časopisu podílejí, je vytvářet prostor pro debatu o moderní společnosti, sociálních a ekologických dopadech jejího vývoje i politických, hospodářských a kulturních souvislostech současných společenských trendů. Chceme nejen podávat informace o aktuálním dění v oblasti ochrany životního prostředí, ale chceme toto dění především zasazovat do širších souvislostí, ať už politických, ekonomických či obecně kulturních.

Více informací o časopise včetně možnosti objednání předplatného na celý rok (nebo i déle) s dárky, elektronického či dárkového předplatného najdete na www.sedmagenerace.cz.