Sedmá generace 2016/4
69 Kč
Bez daně: 63 Kč
Na skladě

04/2016 Ženy pro Zemi

Ve čtvrtém vydání roku 2016 časopisu Sedmá generace věnované vztahu žen k životnímu prostředí a jeho ochraně se mimo jiné se dočtete o ženách v ekohnutí, ekofeminismu, hnutí Bohyně, prvotním matriarchátu, nevděčné práci žen, queer ekologii, statečných ochranářkách nebo genderově odlišném vnímání změny klimatu. V dalších textech přibližujeme tuzemské biovinaření, pozoruhodné demokratické školy, nová ekokadeřnictví, africký sochařský sen, informační hodnotu přírody nebo výlet na Petřín, vracíme se též k nedávno rozebíranému Waldorfu i k evergreenu brněnského nádraží. 

Společensko-ekologický časopis Sedmá generace vydává Hnutí DUHA již od roku 1991. Hlavním cílem všech, kteří se na tvorbě časopisu podílejí, je vytvářet prostor pro debatu o moderní společnosti, sociálních a ekologických dopadech jejího vývoje i politických, hospodářských a kulturních souvislostech současných společenských trendů. Chceme nejen podávat informace o aktuálním dění v oblasti ochrany životního prostředí, ale chceme toto dění především zasazovat do širších souvislostí, ať už politických, ekonomických či obecně kulturních.

Více informací o časopise včetně možnosti objednání předplatného na celý rok (nebo i déle) s dárky, elektronického či dárkového předplatného najdete na www.sedmagenerace.cz.