Sedmá generace 2015/6
69 Kč
Bez daně: 63 Kč
Na skladě

6/2015 Ekomenie 

Do šestého vydání jsme připravili téma o vztahu různých náboženství a věr k ochraně životního prostředí. Vedle křesťanství přibližujeme i islám, hinduismus, druidství nebo rodnověří. Dále se věnujeme kondici tuzemských lesů, lyžařskému průmyslu, recyklujícím obchodům a dílnám, energetickým družstvům, ne/správným hračkám, dílu architekta Gorazda Čelechovského nebo médiím šířícím rozvoj. Zhodnotíme knihu Jonathana Foera Jíst zvířata, výstavu Má vlast či dokumenty z Ji.hlavy Galapágy a Změnit svět. Hovoříme s teologem Markem Orkem Váchou, ekoložkou Yvonnou Gaillyovou, zahrádkářem Markem Kvapilem či hudebníkem a šéfredaktorem Kulturních novin Jiřím Plockem. 

Společensko-ekologický časopis Sedmá generace vydává Hnutí DUHA již od roku 1991. Hlavním cílem všech, kteří se na tvorbě časopisu podílejí, je vytvářet prostor pro debatu o moderní společnosti, sociálních a ekologických dopadech jejího vývoje i politických, hospodářských a kulturních souvislostech současných společenských trendů. Chceme nejen podávat informace o aktuálním dění v oblasti ochrany životního prostředí, ale chceme toto dění především zasazovat do širších souvislostí, ať už politických, ekonomických či obecně kulturních.

Více informací o časopise včetně možnosti objednání předplatného na celý rok (nebo i déle) s dárky, elektronického či dárkového předplatného najdete na www.sedmagenerace.cz.