Sedmá generace 2015/2
69 Kč
Bez daně: 63 Kč
Na skladě

2/2015 Geoinženýrství

V hlavním tématu čísla přibližujeme fenomén geoinženýrství, které se snaží čelit environmentálním výzvám technologickými řešeními. V souvislosti s neo-environmentalisty, Kateřina Rezková přibližuje několik zajímavých knih o Zemi. Připomínáme si 20. výročí úmrtí Josefa Vavrouška, hovoříme s ornitologem Karlem Hudcem a členem polské zvířecko-právní organizace Otevřete Klece Pawlem Rawickim. Dále představujeme komunitní energetiku, pomalou žurnalistiku, návrh Ústavy Země, takzvanou klimatickou přestávku, negativa tabákového průmyslu, pozitiva půstu, pěstování microgreens či přírodního stavitelství.

Společensko-ekologický časopis Sedmá generace vydává Hnutí DUHA již od roku 1991. Hlavním cílem všech, kteří se na tvorbě časopisu podílejí, je vytvářet prostor pro debatu o moderní společnosti, sociálních a ekologických dopadech jejího vývoje i politických, hospodářských a kulturních souvislostech současných společenských trendů. Chceme nejen podávat informace o aktuálním dění v oblasti ochrany životního prostředí, ale chceme toto dění především zasazovat do širších souvislostí, ať už politických, ekonomických či obecně kulturních.

Více informací o časopise včetně možnosti objednání předplatného na celý rok (nebo i déle) s dárky, elektronického či dárkového předplatného najdete na www.sedmagenerace.cz.