Sedmá generace 2015/5
69 Kč
Bez daně: 63 Kč
Na skladě

5/2015 Kde domov můj? 

Do pátého letošního čísla jsme přichystali téma o migraci a uprchlictví, nahlížené především z environmentálního hlediska. Přečíst si můžete i reportáže z německého klimatického kempu, hostětínské školy soběstačnosti a koncertu pro šumavskou divočinu. V čísle narazíte i na články o neetickém norování lišek, rozjíždějícím se komunitním zahrádkaření, rybolovu a rybích akvakulturách, Montessori výchově, novém trendu divestování, iniciativě Zachraň jídlo nebo o tuzemských odpadových plánech. K rozhovoru jsme si pozvali somálského uprchlíka Muse Mohamuda, projektanta pasivních i plusových domů Rostislava Kubíčka a koordinátora dobrovolníků pomáhajících na Balkáně uprchlíkům Jana Piňose.

Společensko-ekologický časopis Sedmá generace vydává Hnutí DUHA již od roku 1991. Hlavním cílem všech, kteří se na tvorbě časopisu podílejí, je vytvářet prostor pro debatu o moderní společnosti, sociálních a ekologických dopadech jejího vývoje i politických, hospodářských a kulturních souvislostech současných společenských trendů. Chceme nejen podávat informace o aktuálním dění v oblasti ochrany životního prostředí, ale chceme toto dění především zasazovat do širších souvislostí, ať už politických, ekonomických či obecně kulturních.

Více informací o časopise včetně možnosti objednání předplatného na celý rok (nebo i déle) s dárky, elektronického či dárkového předplatného najdete na www.sedmagenerace.cz.