Sedmá generace 2017/1
69 Kč
Bez daně: 63 Kč
Na skladě

1/2017 Planeta k sežrání

V hlavním tématu se věnujeme různým způsobům, jak uživit lidstvo, včetně výroby umělého masa, geneticky modifikovaných plodin, chemizovaného, tradičního či komunitou podporovaného zemědělství. Reportážně přibližujeme sázení stromů ve Španělsku, vedeme rozhovory s aktivistou Rorym Smithem a píšícím cestovatelem Ladislavem Ziburou, přinášíme texty o biologu a ochranáři Vladimíru Krajinovi, ptačích budkách, metanu, cestování bez létání, prolhaných prezidentech, masožravých environmentalistech či mezinárodním trestním soudu. 

Společensko-ekologický časopis Sedmá generace vydává Hnutí DUHA již od roku 1991. Hlavním cílem všech, kteří se na tvorbě časopisu podílejí, je vytvářet prostor pro debatu o moderní společnosti, sociálních a ekologických dopadech jejího vývoje i politických, hospodářských a kulturních souvislostech současných společenských trendů. Chceme nejen podávat informace o aktuálním dění v oblasti ochrany životního prostředí, ale chceme toto dění především zasazovat do širších souvislostí, ať už politických, ekonomických či obecně kulturních.

Více informací o časopise včetně možnosti objednání předplatného na celý rok (nebo i déle) s dárky, elektronického či dárkového předplatného najdete na www.sedmagenerace.cz.