Sedmá generace 2018/1
69 Kč
Bez daně: 63 Kč
Na skladě

1/2018 Plastocén

První číslo 27. ročníku tematicky věnujeme soudobému plastocénu a bezobalové protiofenzívě, přečíst si můžete například o projektu Kancl bez odpadu, rozhovor s ředitelem Odboru odpadů MŽP Jaromírem Manhartem nebo se spolumajitelem bezobalového obchodu Kosí zob Mariánem Mindošem.

Dále v čísle najdete texty o minimalistickém životním stylu, objektivitě České televize, kalamitním stavu našich lesů, iniciativě My sme les, Draháňském údolí, zdejší povolební situaci nebo o hlubších příčinách změny klimatu. Recenzně přibližujeme dokumentární cykly Dějiny neposlušnosti a Krajinou domova, dokumentární film Archa světel a stínů a knihu Slyšíš, jak mluví stromy?

Společensko-ekologický časopis Sedmá generace vydává Hnutí DUHA již od roku 1991. Hlavním cílem všech, kteří se na tvorbě časopisu podílejí, je vytvářet prostor pro debatu o moderní společnosti, sociálních a ekologických dopadech jejího vývoje i politických, hospodářských a kulturních souvislostech současných společenských trendů. Chceme nejen podávat informace o aktuálním dění v oblasti ochrany životního prostředí, ale chceme toto dění především zasazovat do širších souvislostí, ať už politických, ekonomických či obecně kulturních.

Více informací o časopise včetně možnosti objednání předplatného na celý rok (nebo i déle) s dárky, elektronického či dárkového předplatného najdete na www.sedmagenerace.cz.